باربری اثاثیه منزل اهواز

بسته بندی اثاثیه منزل | باربری اثاثیه منزل اهواز |بسته­ بندی وسایل

بدون اغراق اسباب­ کشی در اهواز کاری سخت، طاقت­فرسا و زمان­بر است. نگرانی مربوط به جابجایی وسایلی مثل یخچال، ماشین لباسشویی و … که این روزها قیمت‌شان سر به فلک می‌کشد، عمر آدمی را کم می‌کند؛ به‌خصوص اگر قرار باشد به شهر دیگری نقل مکان کنیم!

در حمل‌ونقل اهواز اهمیت مسئله بسته‌ بندی وسایل خانه صدچندان می‌شود؛ پس اگر بلد باشیم که چطور اسباب و اثاثیه منزل را به سبک حرفه‌ای‌ها بسته ‌بندی کنیم، مسلماً کارمان راحت‌تر می‌شود و دلهره و اضطراب‌مان هم کمتر.حمل اثاثیه منزل

آریا ترابر بعنوان بزرگ­ترین مرکزِ حمل ­و نقل در خوزستان فعالیت می‌کند که می‌تواند تمام سفارشات (وسایل خانه، آهن‌آلات، محصولات کشاورزی و …) را با حمل­ و نقلِ جاده­ ای بدون کوچکترین آسیبی جابه‌جا کند.

خاور اهواز به تهران

باربری اثاثیه منزل اهواز

آریا ترابر با ارسال کامیون انتخابی شما، پروسه حمل‌ونقل و حمل اثاثیه منزل از اهواز را به‌شدت راحت‌تر کرده است و با بیمه کردن کالاها تجربۀ دلچسبی را برایتان رقم می‌زند. باربری تنها یک شعبه در اهواز دارد، و برای تمامی مقصدهایی مثل تهران یا حتی سایر نقاط کشور هم می­توانید روی آنها حساب کنید. فقط کافیست با شماره تلفن 09129743995 تماس بگیرید تا از تمام جزئیات باخبر شوید.

دراینجا اول شما را با انواع پوشش‌های محافظتی که برای باربری اثاثیه منزل در اهواز مناسب هستند آشنا می‌کنیم؛ بعد چگونگی بسته‌ بندی وسایل مختلف خانه را یاد می‌گیریم.

انواع پوشش­های محافظ برای بسته­ بندی وسایل در اسباب­ کشی

رایج‌ترین ایده‌ای که معمولاً همۀ افراد برای بسته بندی وسایل خانه از آن در باربری اثاثیه منزل اهواز استفاده می‌کنند، کارتن است. بهتر است بدانید که کارتن به تنهایی نمی‌تواند محافظ خوبی برای لوازم شکستنی، برقی و… باشد. مطمئناً اگر پوشش­های دیگر را هم بشناسید، تجربۀ بهتری را از اسباب­ کشی خواهید داشت. پوشش‌های محافظتی به شکل­های مختلفی در بازار وجود دارند؛ مثلاً:

  • فوم‌های تکه­ای یا یونولیت خردشده

فوم­ها از جنس پلی‌استایرن یا نشاسته هستند که به راحتی در مصالح‌فروشی­ پیدا می‌شوند. این فوم­های تکه‌شده بیشتر برای بسته ­بندی وسایل شیشه­ ایی کاربرد دارند، به این‌صورت که باید یک لایه از آنها را وسط کارتن بگذارید، سپس وسیله را قرار بدهید و مجدداً فضای خالی را با این مواد پر کنید. برای اطمینان بیشتر می­توانید از پلاستیک‌های ضربه‌گیر، روزنامه یا فوم‌های رولی هم استفاده کنید. تنها ایرادشان این است که تجزیه‌پذیر نیستند و همچنین به راحتی کف اتاق پخش می­شوند، به‌طوری که جمع کردن آنها بسیار بسیار سخت است.

  • کیسه‌های هوا

کیسه‌های هوا با پمپ‌های مخصوصی پر می‌شوند و شما می‌توانید به راحتی آنها را جایگزین فوم‌های تکه‌ای کنید. البته این کیسه­ها فضای زیادی را هم اشغال می­کنند، پس برای بسته­ بندی وسایل برقی، شکستنی و… باید از کارتن­های بزرگتری استفاده کنید.

  • فوم‌های انعطاف‌پذیر

فوم انعطاف­پذیر یا فوم رولی خاصیت کشسانی دارد، معمولاً با هوا پر می­شود و بیشتر برای بسته ‌­بندی ظروف شکستنی به‌کار می­رود. این فوم­ها به‌صورت ورقه‌ای یا قالبی تولید می‌شوند که به‌علت وزن کم و مقاومت در برابر نفوذ آب برای بسته­ بندی وسایل برقی بسیار مناسب­ هستند. حالا که با انواع پوشش‌ها آشنا شدیم، سوال اینجاست که چطور می‌توانیم از آنها برای بسته ­بندی وسایل مختلف خانه‌مان استفاده کنیم؟

باربری اثاثیه منزل اهواز

نحوه صحیح بسته بندی اثاثیه منزل و اسباب کشی در اهواز

در ادامه، نحوۀ بسته بندی درست و اصولی هر یک از وسایل خانه را توضیح می‌دهیم تا بلکه بتوانیم تا جای ممکن از شکستن و آسیب رسیدن به آنها جلوگیری کنیم.
  • وسایل شکستنی (لیوان، بشقاب و…)

برای بسته­ بندی وسایل شکستنی مثل لیوان، ظروف کریستال و… یکی از پوشش‌هایی را که تا اینجا نام بردیم، در میان تک‌تک آنها قرار بدهید. علاوه‌برآن حواستان باشد که حتماً داخل هر لیوان یک تکه فوم بگذارید، به‌طوری که آن را کاملاً پر کند. توجه کنید اگر لیوان­ها دسته­دار هستند، با کاغذ جداگانه آنها را بپوشانید.

برای بسته ­بندی تُنگ، ظرف کریستال و… که اندازه بزرگتری دارند؛ کاغذ بیشتری را مصرف کنید، چراکه هرچقدر پوشش­های محافظتی بیشتر باشند، احتمال صدمه حین جابجایی کمتر خواهد شد.

برای بشقاب، دیس و… نیز پیشنهاد می­کنیم علاوه‌بر فوم، از پلاستیک­های حبابدار هم استفاده کنید تا احتمال شکستگی به صفر برسد. بعد از اتمام بسته­ بندی شکستنی­ها، برای اطمینان بیشتر، به آرامی جعبه را به جلو و عقب تکان دهید، توجه داشته باشید که با انجام این کار نباید هیچ صدایی به گوشتان برسد! برای اطمینان بیشتر درِ کارتون‌ها را چسب بزنید، بهتر است از چند لایه چسب­ 5 سانتی­متری برای اینکار استفاده کنید.

  • وسایل برقی (صوتی و تصویری)

معمولاً حین اثا­ث­ کشی، بعد از ظروف شکستنی، بیشترین مورد آسیب­دیدگی مربوط به وسایل صوتی و تصویری است.

بهترین راه‌حل بسته بندی اثاثیه منزل  این است که تا جای ممکن از کارتن­ خودِ وسایل برای بسته ­بندی استفاده کنید. اگر نشد و کارتن را دور انداخته بودید، حتماً از کارتن­های اثاث ­کشی محکم استفاده کنید. بهتر است تمام جهات کارتن‌ها را با چسب بپوشانید و برای اطمینان بیشتر کف آنها را با حوله یا کیسه­ های هوا پر کنید.

  • مواد شوینده و آتش­زا

اغلب افراد شوینده­های مایع مثل شامپو و … را به درستی بسته ­بندی نمی­کنند! درحالی که احتمال نشت آنها بسیار زیاد است و می‌تواند به وسایل دیگر داخل کارتن آسیب برساند.

پیشنهاد می­شود ابتدا درِ آنها را بردارید، سپس یک تکه پلاستیک روی آنها قرار دهید و در را دوباره ببندید. برای اطمینان بیشتر، با استفاده از چسب نواری در را محکم کنید تا مطمئن شوید که باز نمی­شود.

در انتها همۀ آنها را در یک کارتن جداگانه بگذارید، وقتی که کارتن پر شد، بهتر است فضاهای خالی را با کاغذ پر کنید تا لیز نخورند. حتماً روی کارتن با یک لیبل مشخص کنید که محتوای بسته، مواد شوینده یا آتش­زا است.

  • آباژور

بسته ­بندی آباژور کمی سخت به‌نظر می­رسد، درواقع قسمت مشکل ماجرا بسته­ بندی سایه ­بان آن است. پیشنهاد می­کنیم ابتدا آن را درون نایلون حبابدار بپیچید، به‌گونه­ای که ذره­ای از آن بیرون نباشد، سپس با فوم یا کیسه­های هوا به‌طور کامل داخل آن را پر کنید. در آخر نیز، کارتن آن را با کیسه­های هوا یا فوم بپوشانید تا از جایش تکان نخورد.

 

  • کتاب

شاید کمی تعجب کنید، اما کتاب ها هم اگر به درستی بسته ­بندی نشوند آسیب می­بینند، چراکه ممکن است به هنگام جابه­جایی پاره شود و یا جلدش تا بخورد.

پیشنهاد می­کنیم حتماً یک کارتن یا محفظه محکم را انتخاب کنید و کتاب­ها را به‌صورت افقی درون آن قرار دهید. بهتر است کتاب­های سنگین را اول بگذارید و بعد کتاب­های سبک­تر را رویش قرار دهید. حواستان باشد که کارتن را زیادی سنگین نکنید چون ممکن است به هنگام بلند کردن به مشکل بخورید. اگر فضای خالی باقی ماند؛ به کمکِ یکی از انواعِ پوشش­های محافظتی آن را بپوشانید.

حمل اثاثیه منزل از اهواز

حتماً کار را به کاردان بسپارید!

با وجودِ همۀ آنچه که تا الان گفتیم، اگر می­خواهید وسایل منزل­تان بدون کوچکترین آسیبی در جاده‌ها به مقصد برسد، منطقی‌تر است که از یک باربری مطمئن در اهواز برای بسته بندی اثاثیه منزل و باربری اثاثیه منزل اهواز کمک بگیرید. اگر همین حالا در گوگل جستجو کنید مطمئناً گزینه‌های زیادی را پیدا می‌کنید، اما باربری آریا ترابر قطعاً یکی از معتبرترین­هاست.

.وبلاگ باربری اهواز

یک نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد